www.estetickeoperace.cz – Odstranění chrápání
sponzorované odkazy

Estetické operace
Každý by chtěl vypadat tak, aby se líbil nejen sám sobě, ale i svým blízkým lidem. Někdy stačí změnit účes, líčení, oblečení... jindy však takové změny nestačí. V takovém případě můžete zvážit jednu z plastických operací. Estetická chirurgie je poslední roky na velké vlně zájmu. Můžete si nechat zmenšit, zvětšit, vymodelovat poprsí, přišít odstálé uši, odstranit jizvy po akné, nechat si provést plastiku nosu, plastickou operaci brady či odsát tuk pomocí liposukce.

Odstranění chrápání

Chrápání dnes již není jenom problémem společenským, ale může být i vážným problémem zdravotním. Chrápání postihuje asi 3x více mužů než žen. Po šedesátce se počet chrápajících mužů zdvojnásobuje. V mnoha případech souvisí chrápání s obezitou. Je to tím, že stuk se ukládá i na obličeji a krku. Z toho důvodu se zužuje hltan.

Někdy může dosáhnout chrápání i 90 decibelů, což je opravdu velký hluk. Je způsobován vibracemi měkkého patra a zadních patrových oblouků. Nadechovaný a vydechovaný vzduch rozechvívá stěny hltanu nebo měkké patro a čípek.

Chrápání může upozorňovat na jiné zdravotní problémy, např.na:

  • obezitu
  • vysoký krevní tlak
  • chronickou rýmu

Dalším zdravotním onemocněním, které předznamenává chrápání, může být syndrom spánkové apnoe. Jedná se o zástavu dechu ve spánku. V některých případech se dech může zastavit až na 90 sekund! Pokud se tyto zástavy objevují více než 5x za hodinu, považuje se toto za onemocnění. Pacient potom trpí nejenom chrápáním, ale i bolestmi hlavy, nevyspáním, poruchami paměti, impotencí, vysokým krevním tlakem a podobně.

Možnosti léčby

Chrápání se dá léčit různými způsoby. Když pomineme “osvědčené” domácí praktiky, může si postižený vybrat z mnoha přípravků v lékárnách, podstoupit odstranění chrápání pomocí laseru nebo podstoupit chirurgický zákrok.

Po zákroku laserem většina pacientů přestává chrápat nebo se jejich chrápání o mnoho zlepší.

Konzultace

Při konzultaci lékař seznámí pacienta s možnostmi léčby a komplikacemi. Předoperační vyšetření většinou není nutné. Záleží na lékaři a rozsahu zákroku.

Komplikace

Bohužel, ne u všech pacientů lze odstranit úplně chrápaní pomocí laseru. Mezi další komplikace spojené se zákrokem patří:

  • otoky
  • pocity pálení
  • menší krvácení
  • větší tvorba hlenů
  • dočasná změna hlasu
  • potrava se může dočasně dostat do nosu…

Operace

Zákrok laserem je časově nenáročný a bezbolestný. Trvá asi 10-20 min. Je prováděn v lokálním znecitlivění, nebo může pacient požádat o sedaci (uvedení do spánkového stavu).

Lékař nejdříve měkké patro znecitliví (napřed sprejem, pak injekcí). Poté provede zákrok pomocí laserového paprsku, kdy upravuje tvar čípku a měkkého patra v ústech. Při tomto zákroku nedochází prakticky ke krvácení tkáně. Při operaci se vytváří nové patro včetně čípku.

Je možné provést operaci na vícekrát. Jednak si pacient lépe zvyká na nový tvar patra v ústech, ale i lékař má možnost lepšího posouzení změny.

Pooperační péče

Ačkoliv je samotný zákrok nebolestivý, po odeznění účinků znecitlivění se objevuje slabá bolest (přirovnává se k bolesti jako u angíny). Také se mohou vyskytnout pocity tlaku v krku. Na bolesti se doporučují analgetika. Bolest odeznívá asi za 7-14 dní.

Doba hojení a její průběh je individuální. Konečný efekt se hodnotí po několika týdnech.

sponzorované odkazy

Přidejte komentář